Енергетична демократія – тема 6-го Європейсько-українського енергетичного дня


  • Що таке реальна енергетична демократія і чи усвідомлюємо ми, що енергетична незалежність є питанням національної безпеки?
  • Чи готова Україна перейти від енергетичної диктатури до енергетичної демократії?
  • За яких умов іноземні інвестори вкладатимуть кошти та досвід у реформування енергетичного сектору України?

Ці питання обговорюватимуть учасники  6го Європейськоукраїнського енергетичного дня, який традиційно відбудеться у Києві наприкінці травня нинішнього року.

26 травня 2015 р. у  готелі «Прем’єр Палас» (Київ, бул. Т.Шевченка/вул. Пушкінська 5-7/29) відбудеться 6-й Європейсько-український енергетичний день.  Ініціатор та організатор заходу - Європейсько‐українське енергетичне агентство (ЄУЕА), організаційний партнер – міжнародна PR-агенція Action Global Communications.

У центрі дискусії учасників Європейсько‐українського енергетичного дня-2015 будуть питання енергетичної демократії та шляхів децентралізації в енергетичній галузі. Специфіка ситуації в Україні полягає у тому, що ця проблема вийшла за межі суто економіки та врядування.  Питання забезпечення України енергією наразі є чинником безпеки, фактором стримування енергетичного шантажу і досягнення країною реальної незалежності.

За останній час Україна зробила рішучі кроки для диверсифікації джерел постачання енергії та скорочення витрат енергоресурсів. Проте ці зусилля недостатні для досягнення цілей енергетичної незалежності  держави – необхідно здійснити перехід  до реальної енергетичної демократії, за якої місцеві громади, бізнес, профільні та громадські об’єднання зможуть брати участь у формуванні нової, ефективної стратегії енергокористування та енергозбереження.

Світ набув багатий досвід у цій царині і готовий поділитися ним з Україною. Більше того, інвестори мають наміри вкладати кошти в українську альтернативну енергетику. Міжнародні партнери вже сьогодні реалізують в Україні чимало проектів у галузі енергозбереження та відновлюваної енергетики, все активніше долучаються до цієї роботи і національні компанії, громади, місцева влада.  Проте, чи готова Україна до такої співпраці? Чи створена для цього законодавча база? Чи готові самі громади перебрати відповідальність, яку надає енергетична демократія, і що потрібно для перетворення наших міст і сіл у справді енергоефективні?

Відповіді на ці питання є ключовими для визначення подальшої енергетичної стратегії держави, й українські та міжнародні експерти шукатимуть їх разом під час дискусій та консультацій у рамках Європейсько‐українського енергетичного дня-2015. Українські фахівці матимуть унікальну нагоду не лише ознайомитись із міжнародним і національним досвідом та інноваціями для енергетичної демократії, але й обговорити конкретні пропозиції щодо співпраці із закордонними партнерами. Як свідчить практика, саме на рівні компаній та об’єднань встановлюються найефективніші контакти, і це є найкоротшим шляхом до конструктивної взаємодії. Тим більше, що нові можливості для розвитку такої співпраці відкриває Угода про асоціацію з ЄС та курс на інтеграцію України у єдиний європейський енергопростір.

Деталі на сайті:

http://euea-energyagency.org/uk/energyday/potochnyj

Організатори наголошують також на особливій ролі ЗМІ, які можуть виступити месенджером для просування та практичного втілення стратегії енергетичної демократії, висвітлюючи значущість цього питання та популяризуючи національний і закордонний досвід у цій сфері, сприяючи тим самим змінам у поведінці енергокористувачів усіх рівнів та формуванню нової свідомості на рівні особистості та держави.

Довідка

Європейсько-український енергетичний день започаткований ЄУЕА 2010 року. Традиційно ця подія щороку залучає понад 250 учасників енергоринку, експертів, посадовців, НУО, ЗМІ та представників бізнесу.   Вона стала дискусійним та консолідуючим майданчиком для обговорення широкого кола галузевих тем, серед яких енергоефективність та відновлювані джерела енергії, енергетична культура, міжнародна енергетична інтеграція, інвестиційний потенціал і проекти у сфері енергоефективності та альтернативної енергетики тощо. За результатами заходу організатори та експерти готують аналітичний звіт і рекомендації, які розповсюджуються серед понад 3000 зацікавлених осіб та організацій – задля інформування влади про стан справ у галузі та підвищення обізнаності професійної спільноти.

Європейськоукраїнське енергетичне агентство – це неприбуткова Асоціація заснована 2009 року у Києві з метою створення міцної платформи для спільних дій Україна ‐ ЄС, покликаних на формування сталого суспільства, підтримку ефективного використання енергоносіїв, а також сприянню енергетично безпечному трансферу технологій. ЄУЕА націлені на роботу у сферах енергоефективності та розвитку сектору відновлювальної енергетики на кожному з етапів розвитку (від генерації до споживання, включаючи транзит) шляхом надання актуальної інформації, сприянню адаптації директив ЄС та підвищенню українських стандартів, а також підтримці початкових етапів суміжних проектів. Сьогодні ЄУЕА представляє ключових гравців секторів енергоефективності у будівництві та системах централізованого опалення, біомаси, біогазу, вітрової та сонячної енергетики та фінансування проектів. Одним із пріоритетів діяльності ЄУЕА є сприяння виконанню Україною зобов’язань щодо Угоди про Енергетичне Співтовариство.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

cover-a4 food te-04-2019

Баннер
Баннер
Баннер