Інформаційне повідомлення про розширене засідання Ради Аграрного союзу України

13 травня п.р. відбулося розширене засідання Ради Аграрного союзу України (АСУ), в роботі якого взяли участь представники практично усіх областей країни, керівники галузевих асоціацій аграрного спрямування, науковці.

 

На обговорення вищого органу сільгосптоваровиробників країни були винесені актуальні для аграрної галузі питання “Про проект Закону України “Про державну підтримку сільського господарства” (нова редакція) і проект Бюджетної резолюції на 2016 рік та ставлення до запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.”

З доповіддю виступив перший заступник міністра Аграрної політики  та продовольства України Краснопольський Я.В.

Були заслухані співдоповіді директорів департаментів профільного міністерства Ахіджанова Б. Р. і Ковальової О. В.

З аналізом пропонованих Урядом новацій в системі оподаткування  виступили:

-віце-президент НААНУ академік Жук В.М;

-експерт Аналітичого центру АСУ кандидат економічних наук Тулуш Л.Д.

-члени Аграрного союзу Каленич П. Є., Батов Б. М., Глянь І. Д..

Гостру дискусію викликали наміри відмінити діючий мораторій на купівлю-продаж землі в умовах нестабільної ситуації, викликаної  фінансово-економічним та військовим становищем в країні.

Проти зазначених намірів виступили експерт Аналітичного центру АСУ Спіцина Л. В., член АСУ Майсак Л. Д., радник АСУ Ковалів О .І., директор інституту економіки природних ресурсів та екології землекористування, доктор економічних наук, член — кореспондент НААНУ Третяк А.М.

Голова Ревкомісії АСУ Прусаков В.І. відзначив неврегульованість питань оренди державних земель, що наносить значні збитки державі.

Членами АСУ були внесені пропозиції прийняти звернення з питань земельних відносин до Верховної Ради України, що було схвалено в прийнятому рішенні Ради АСУ.

Проект Закону України “Про державну підтримку сільського господарства” (нова редакція), як відмічали члени АСУ не несе новацій і потребує серйозного доопрацювання. Про це відзначали у своїх виступах члени Ради АСУ генеральний директор центру аграрних реформ, доктор економічних наук Молдаван Л.В.,
Сугак В.В., Чайківського І. А. та інші.

Члени Ради АСУ Картавий О.О., Ніколенко О.В. піднімали питання адміністративної реформи. У звязку з тим, що ця проблема потребує додаткового вивчення, ухвалено обговорити її на наступному засіданні.

Підсумком роботи стало прийняття постанови Ради АСУ та Звернення до Верховної Ради України, які надіслані законодавчій і виконавчій владі.

Їх текст у повому обсязі розміщено на нашому сайті.


Прес-служба Аграрного союзу України

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

cover-a4 food te-04-2019

Баннер
Баннер
Баннер